Anneleri terk etti ve yeniden evlendi! Müge Anlı, 4 torununa bakan Sabriye Tozkal'a müjdeli haberi verdi

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında 4 çocuğunu terk ederek yeniden evlenen Selcan Balta ve kayınvalidesi Sabriye Tozkal'ın yüzleşmesi gündeme geldi. 4 torununa kendisinin baktığını söyleyen Sabriye Tozkal, Müge Anlı'dan yardım istemek için programa başvurdu. Torununun okula gitmek istediğini ve kimliği olmadığını söyleyen babaanne Tozkal'a müjdeli haberi Müge Anlı verdi. İşte detaylar..

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında şaşırtan bir olay yaşandı. Sabriye Tozkal, anneleri tarafından terk edilen 4 torununu baktığını söyledi. Torunun okula gitmek istediğini ve kimliği annesinde olduğu için okula kayıt olamadığını söyeleyerek Müge Anlı'dan yardım istedi. Müge Anlı, babaanne Sabriye Tozkal'a canlı yayında iki müjdeli haber birden verdi. İşte yaşananlar...

Anneleri terk etti ve yeniden evlendi! Müge Anlı, 4 torununa bakan Sabriye Tozkal'a müjdeli haberi verdi

Sakarya’da yaşayan Sabriye Tozkal, gelinin bırakıp gittiği 4 çocuğa bakıyor. Oğlu İsmail Tozkal’ı 3 sene önce terk eden Selcan Balta dört çocuğunu, kayınvalidesine bırakarak gitti. Torunlarıyla bir başına kalan Sabriye Tozkal, torunu okula gitmek istediği için, gelinine ulaşıp torununun kimliğini almak istiyor. Tozkal, tek göz odada torunlarıyla birlikte yaşıyor.

Çocuklardan birini evlatlık veren Sabriye Tozkal, gelininin terk ettiği 8,7,5 yaşındaki torunlarına Çorap satıp, hurda toplayarak baktığını söyledi. 8 yaşındaki torunu Sedef Nur Balta’nın okula gitmek istediği ama kimliği annesi ve anneannesinde kaldığı için okula gidemediğini söyleyen Tozkal, Müge Anlı'ya çıkarak yardım istedi.

ANKARA'DA YAŞADIĞI ORTAYA ÇIKTI

Çocuklarını bırakıp giden ve Ankara Erenler'de yaşadığı ortaya çıkan Selcan Balta, Müge Anlı ie Tatlı Sert canlı yayınında kayınvalidesi ile yüzleşti. Yeniden evlendiğini ve hamile olduğunu söyleyen kadın; "Üzerime çok gelen oluyor. Arkam yoktu. Ben, çocuklarımı ben bırakmadım. Onlar geldi aldılar çocuklarımı. Sonra çocukları benden habersiz verdiler evlatlık. Kendimi koruma amaçlı bende kaçtım. Velayetini vereyim masrafları karşılayın dedim" ifadelerini kullandı.

Müge Anlı Sabriye’ye “Sana bugün çok güzel sürprizlerim, hediyelerim olacak” dedi.

Anlı konuşmasını “Çünkü ben herkesin adam gibi yaşaması taraftarıyım. O adam gibilik tartışılır elbette ama herkesin eğitim hakkından, sağlık hizmetinden faydalanması gerekir. Isınma ihtiyacının karşılanması gerekir. En önemlisi bir kimliğinin olması gerekir. O kimlikle hayatınıza devam edeceksiniz. 3 tane küçük bebek. Anne gidiyor başkasıyla evleniyor, bırakıyorlar babaannesi baksın, annenin bir tane doğurmuş bir tanesi karnında, baba gidiyor başkasıyla evleniyor 2 tane çocuk yapıyor. 4 tane çocuğu Sabriye Hanım’a bırakıyorlar 52 yaşında. Onun da okuması yazması yok, işi gücü yok. Ankara’ya gitmiş bir göz odada, çorap satıyor. O sırada tabii ki etraftan yardımlar da oluyor. O yardımlarla ayakta durmaya çalışıyor." sözleriyle devam ettirdi.

"BU DRAM HEPİMİZİN YÜREĞİNİ BURKTU"

Anlı "Dün bu dram hepimizin yüreğini burktu. Buraya yardım istemeye gelmedi Sabriye. Derdi şu; ilk çocuk dünyaya geldiğinde gelinin de yaşı küçük, nikah da yok, anne ve babanın üzerine kaydettiremiyorlar ceza alacaklar diye. O çocuk da annenin annesiyle dedesinin üzerine kaydoluyor. Çocuğun dedesi vefat ediyor, kimlikte babası ölü durumunda, anneanne de başkasıyla evlenmiş babaannenin dediğine göre. Kadın diyor ki ben bu çocuğu okula yazdıramıyorum. Kaydı kuydu yok. Bir tane çocuğu da evlatlık verdik diyorlar ama kime verdiler. Onun da hiçbir şeyi yok. Karmaşık kurmaşık işler. Öncelikle yapılması gerekenler çocuğun eğitim hakkında kavuşması.” dedi.

"İZLEYİCİLERİM 110 BİN TL PARA GÖNDERDİLER"

Müge Anlı programının devamında Sabriye Hanım’a hayırseverlerden gelen maddi desteği açıkladı. Anlı programda “İsimleri gizli kalmak kaydıyla hayırsever izleyicilerimiz toplamda 60 bin TL maddi destekte bulundular. Sonra, yine hayırsever bir kadın iş insanı da bana ulaştı, o da tek kalemde 50 bin TL birden gönderdi. Toplamda senin için izleyicilerim 110 bin TL para gönderdiler.” şeklinde konuştu.

Sabriye Hanım sevinçle ayağa kalkıp “Sağ olun, hepinizden Allah razı olsun” dedi. Anlı ise “Hepimizden. Hayatım teşekkür edecek bir şey yok, hakkın o senin. Çocuklar için geldi” ifadelerini kullandı.

MÜGE ANLI ELİNDE PARA DOLU KUTUYLA GELDİ

Ardından stüdyodan ayrılan Müge Anlı elinde para dolu olan kutuyla geri döndü ve Sabriye Hanım’a verdi.

"AÇ, 110 BİN TL VAR BURADA"

Para dolu kutuyu gözyaşlarına boğulan Sabriye Hanım’a verirken “Bu senin. Sen de artık o çocukları çorap sattırmaya çıkartmayacaksın. Aç. 110 bin TL var burada. Sayarsın arkadaşlarımızla da. Ama bu 110 bin TL’yi de şimdi sana veriyorum ama şöyle geri alacağım. Bu parayı sana verirsem şimdi senin o hayırsız oğlun da gelip senden alabilir. Şimdi bunu bankaya yatıracağız. Senin şu evini barkını da düzelteceğiz.” dedi.

"SENİN YAŞAM STANDARTLARINI YÜKSELTELİM"

Müge Anlı Sabriye’ye “Bu çocuklarla hani sen çorap satıyorsun ya dışarıda. O doğru bir şey değil. O zaman devlet senin bakamadığına inanıyor. Sen bakıyorsun da bu dışarıdan bakıldığında olmuyor ya böyle. Senin yaşam standartlarını yükseltelim ki bu çocukların evini barkını vesairesini… Sen de çocuklarla sokakta çorap satmak zorunda kalma ki çocukların başında dur, okula götür getir, devlet de bu çocukları alsın himayesine baksın ama senden almasın.” şeklinde konuştu.

BABAANNEYE MÜJDELİ HABER!

Programa katılan Sevcan Balta, kayınvalidesi ile bir araya geldi. Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü, devreye girdi ve Sedef Nur Balta'nın okutulmasını sağlayacaklarını açıkladı. 

Müge Anlı, babaanne Sabriye Tozkal'a ''Sana ev bulunacak, çocukların iyi bir evde yaşaması sağlanacak. Ahmet bey size yardım etmek istedi ve 'Ev tutalım kirayı ödeyeyim, çocuklarla birlikte orada yaşasın.'' dedi ifadelerini kullandı.

Anneleri terk etti ve yeniden evlendi! Müge Anlı, 4 torununa bakan Sabriye Tozkal'a müjdeli haberi verdi ile ilgili etiketler Müge Anlı İle Tatlı Sert
GÜNÜN VİDEOSU

Fatih Vatan Caddesi'nde içinde hasta olan ambulans kaza yaparak yan yattı!

Fatih Vatan Caddesi'nde içinde hasta olan bir ambulans, kaza yaparak yan yattı. Olay yerine sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi.