Sahte araç satış ilanları ile 70 milyon TL topladılar... O dolandırıcılar işte böyle yakalandı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, nitelikli dolandırıcılık ve suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve kurulan örgüte üye olma suçlarına yönelik 15 ilde eş zamanlı düzenlenen 'Sibergöz-9' operasyonlarında toplam 37 şüphelinin yakalandığını duyurdu. Bu şahısların oltalama siteleri üzerinden araç sigortası yapmak vaadiyle vatandaşlarla irtibat kurdukları tespit edilirken sahte ilanlar ile kapora bedeli talep ederek 49 kişiyi dolandırdıkları tespit edildi.

This browser does not support the video element.

Son dakika haberi: İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 15 ilde düzenlenen Sibergöz-9 operasyonunun detaylarını paylaştı.

İşte Bakan Yerlikaya'nın operasyonun detaylarını duyurduğu o paylaşımı:

Nitelikli dolandırıcılık ve suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve kurulan örgüte üye olma suçlarına yönelik 15 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen “SİBERGÖZ-9” operasyonlarında toplam 37 şüpheli şahıs yakalandı.

Operasyonlar devam ediyor Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Yasa Dışı Bahis Oynatanların, Bilişim Sistemlerini Kullanarak Nitelikli Dolandırıcılık Yapanların, Enselerindeyiz. Onlara Göz Açtırmayacağız Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığımız koordinesinde, Gaziantep Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından; Gaziantep, Manisa, Kocaeli, İstanbul, Mersin, Ankara, Adana, Bursa, İzmir, Antalya, Erzurum, Gümüşhane, Kayseri, Malatya, Düzce olmak üzere 15 ilde eş zamanlı olarak yapılan SİBERGÖZ-9 operasyonlarında Bilişim Sistemlerinin Kullanarak Nitelikli Dolandırıcılık suçlarını işleyen toplam 37 şüpheli yakalandı.

Bu şahısların; Vatandaşlarla Oltalama (Phishing) siteleri üzerinden “Araç Sigortası yapmak vaadiyle” irtibat kurdukları, Sahte araç satış ilanları ile kapora bedeli talep ederek bu kişileri dolandırdıkları, 49 müştekiden haksız kazanç sağlandığı ve 70.000.000 TL (Yetmiş Milyon TL) banka hesap hareketliliği tespit edilmiştir. Operasyonda Tabancalara, Muhtelif miktarda metamfetamin uyuşturucu maddeye ve Çok sayıda dijital materyale el konulmuştur. Operasyonları gerçekleştiren Polislerimizi tebrik ediyorum.

Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimiz duası sizinle YASA DIŞI BAHİSÇİLERE KARŞI OPERASYONLARIMIZ ARTARAK DEVAM EDECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a evinin önündeki pastanede doğum günü sürprizi ÇOK BÜYÜK OLAYLARIN FİTİLİ ATEŞLENEBİLİR! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın zafer sonrası sevinci kamerada... Bağcılar yeni döneme büyük projelerle hazır! Enver Demirel: Beşikçioğlu Etimesgut'ta yaşamamış kimseyi tanımıyor Murat Kurum paylaştı! İşte beğeni toplayan yeni seçim şarkısı