Öğretmen adayları dikkat! 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması başvuruları yarın başlıyor

Öğretmen adaylarının sabırsızlıkla beklediği 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvurular yarın başlayacak. İşte detaylar...

Öğretmen adayları sabırsızlıkla bekliyordu, o gün geldi. 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvurular yarın elektronik ortamda alınacak.

20 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMASI İÇİN BAŞVURULAR YARIN BAŞLIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB) yapılacak 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvurular, 20-31 Mayıs 2024 tarihleri arasında elektronik ortamda alınacak.

Öğretmen adayları başvuru aşamasında atanmak istedikleri öğretmenlik alanına uygun mezuniyet belgelerini sisteme yükleyerek sözlü sınava katılmak için il tercihinde bulunacak.

Sözlü sınava alınmaya hak kazanan adaylar ile bu adayların yerleştirildikleri sınav merkezleri, 10 Haziran 2024 tarihinde ilan edilecek.

Sözlü sınavlar 1 Temmuz 2024'ten itibaren başlayacak. Tercih başvurusu ile atama ve göreve başlamaya ilişkin açıklamalar ise sözlü sınavların tamamlanıp sonuçlarının ilanından sonra yapılacak.

Real Madrid Beşiktaşlı Semih Kılıçsoy'u izliyor Elinde silahla koşarak gelen şahıs, 2 genci vurdu... Fenerbahçe'de Emre Mor'un bileti kesildi
Sonraki Haber