Kestanenin faydaları nedir? Kestane hangi soruna iyi gelir? Kestanenin hiç bilmediğiniz o faydaları...

Kış aylarının vazgeçilmezi olan ve satışları artan kestane, birçok ailenin akşam saatlerinde güzel vakit geçirmek için tükettiği besinlerden. Nostaljik bir anlamı da olan kestane, aynı zamanda vücuda sağladığı faydalar ile adeta bir şifa deposu görevi görüyor.

Kestane özellikle kış aylarında severek tüketilen besinlerdendir. Kestane nasıl pişirilmeli? Kestane sağlıklı mı? İşte kestanenin hiç duymadığınız o faydaları...

'KIŞIN VAZGEÇİLMEZİ KESTANE KANSERE KARŞI KORUYOR'

Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Sena Özkan, soğuk havaların sevilen yiyeceklerinden kestanenin tam bir şifa deposu olduğunu belirtti. Özkan, “Kestane tüketiminin kansere karşı koruyucu etkisi bulunmaktadır. Ayrıca kan basıncını düzenler ve bireyi kalp ve damar hastalıklarından korur. Kalsiyum, magnezyum, manganez, fosfor, çinko ve potasyum gibi mineraller bakımından da zengin bir içeriğe sahiptir” dedi.

Emekli maaşlarına 2 yeni düzenleme gündemde Akaryakıt fiyatlarında son durum! İşte 16 Nisan 2024 güncel fiyatlar ''Ablamın babası medya dünyasından çok ünlü biri'' demişti! Canlı yayında Hakim Ziyech için şok sözler: "Soruşturun bu adamı" Cevahir AVM'de intihar! Görüntüler yürek burktu... “İntihar etmek için akrep yedim”