Dar gelirli ailelere 206 TL elektrik faturası yardım parası veriliyor! İşte Malatya elektrik faturası yardım başvurusu...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı birçok olanda maddi destek veriyor. Bu kapsamda, "sosyal yardım programları" ile ihtiyaç sahibi olan ve Malatya'da yaşayan vatandaşlara elektrik faturası desteği veriliyor. İşte Malatya Aile Bakanlığı elektrik faturası yardımı detayları...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından dar gelirli ailelere yönelik sağlanan maddi desteklerdeki çeşitlilik her geçen gün artıyor. Bu kapsamda Malatya'da ikamet eden dar gelirli ailelere elektrik faturası desteği veriliyor.

NOT: Söz konusu sosyal yardım desteklerinin kapsamları Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından güncellenebilmektedir. Bu sebeple yardım programlarının kapsamındaki değişiklik/güncellemelere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı web sayfasında ulaşabilirsiniz. 

AİLE BAKANLIĞI ELEKTRİK FATURASI DESTEĞİ KAPSAMI

01.01.2022 tarihinden itibaren 1-2 kişilik hanelere aylık 75 kWh, 3 kişilik hanelere aylık 100 kWh, 4 kişilik hanelere aylık 125 kWh, 5 ve daha fazla kişilik hanelere aylık 150 kWh karşılığı tutarınca nakdi destek sağlanır.

- 1-2 kişilik aile

103

- 3 kişilik aile

137,33

- 4 kişilik aile

171,67

- 5 kişilik aile

206

MALATYA ELEKTRİK FATURASI YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sosyal yardım programları kapsamında destek almak isteyen bireylerin elektrik faturası yardımından yararlanabilmeleri için için, herhangi bir kuruma başvuru yapmasına gerek yoktur.

Elektrik faturası hak sahiplerinin Kimlik Kartı ve elektrik faturası ile PTT ikamet ettikleri bölgeye en yakın gitmeleri yeterlidir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Muhsin Yazıcıoğlu paylaşımı Cumhuriyet yazarı Özdemir İnce şimdi de imam hatipleri hedef aldı! Erden Timur: Zaniolo'yı yarı fiyatına aldık
Sonraki Haber