Altın Portakal Film Festivali'nde FETÖ propagandası! Kültür ve Turizm Bakanlığı, festivalden çekildiğini duyurdu

Kültür ve Turizm Bakanlığı, "Kanun Hükmü" belgeselinin yarışma seçkisine geri alınmasının ardından Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden çekildiğini duyurdu.

Son dakika haberi: Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde yaşanan sansür tartışmalarının ardından festivalin yönetmeni Ahmet Boyacıoğlu, "Kanun Hükmü" belgeselinin yarışma seçkisine geri alındığını duyurdu.

 Bu gelişmeler sonrası Kültür ve Turizm Bakanlığı, Antalya Altın Portakal Film Festivali'nden çekildiğini açıkladı.

İşte bakanlık tarafından yapılan açıklama:

"Türk sinemasının alanındaki en önemli etkinliklerinden biri olan ve 60’ıncısının düzenlenme süreci devam eden Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde, belgesel yarışması bölümünde “Kanun Hükmü” adlı belgesel yer almaktadır. Böylesi önemli bir festivalde, sanatın gücü kullanılarak mağduriyet algısı üzerinden FETÖ terör örgütü propagandası yapılmasına vesile olunması son derece üzücüdür. Bakanlığımız, aziz milletimizin 15 Temmuz’da verdiği destansı mücadelesinin itibarsızlaştırılması, sanatın provokasyon unsuru olarak kullanılması çabasının bir parçası olmayacaktır. Bu sebeple Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden çekilmiş bulunuyoruz"

Altın Portakal Film Festivali'nde FETÖ propagandası! Kültür ve Turizm Bakanlığı, festivalden çekildiğini duyurdu ile ilgili etiketler FETÖ Antalya
GÜNÜN VİDEOSU

Tekirdağ'da pitbull dehşeti! Kadını ve köpeğini vatandaşlar zor kurtardı: Korku dolu anlar

Tekirdağ'da köpeği ile birlikte yürüyüşe çıkan kadın, ağızlıksız ve tasmalı bir pitbullun saldırısına uğradı. Vatandaşlar kadın ve köpeğini pitbullun elinden zor kurtardı.