Almanya işçi alımı başvuru nasıl yapılır?

Almanya işçi alımı başvuru nasıl yapılır? Almanya işçi alımı ile ilgili detaylar vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. İŞKUR üzerinden Almanya işçi alımı gerçekleştirilecek. 2020 Almanya işçi alımı başvuru şartları neler? Başvuru nasıl yapılır?

Almanya’da çalışma hayali kuran binlerce vatandaş İŞKUR Almanya işçi alımlarına büyük bir ilgi gösteriyor. Almanya bundan böyle AB üyesi olmayan ülkelerden de işçi alımı gerçekleştirecek. 2020 İŞKUR Almanya işçi alımı başvuru şartları neler? Nasıl başvuru yapılır?

Alınan son kararlar gereğince Almanya'da Dışişleri Bakanlığı bünyesinde özel bir birim görevlendirilecek. Bu birim üzerinden nitelikli göçmen alımı sürecine hız verilecek. Nitelikli işçi alımı içinde süreç hızlandırılacak. Gelenlerin meslek eğitimi ve diplomaları tanınacak ve üst seviyede Almanca bilme şartı kesinlikle aranmayacak. Kabul edilecek meslekler arasında aşçı, inşaat işçisi, hemşire ve IT teknisyenleri yer alacak. Hindistan, Brezilya ve Vietnam gibi çok sayıda ülkeden göçmen alımı da yapılabilecek.

Almanya işçi alımı başvuru nasıl yapılır?

İŞKUR ALMANYA İŞÇİ ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Avrupa’nın en büyük ekonomisi olarak gösterilen Almanya’da kalifiye iş gücü açığını AB dışı ülkelerden kapatacak. Yeni yasanın yürürlüğe girmesi sonrasında Berlin yönetimi 1 Mart 2020'de resmiyet kazanan yasayla alakalı Avrupa Birliği (AB) haricinde özellikle sağlık alanındaki iş gücü açığını kapatması için Filipinler ve Meksika ile kapsamlı anlaşmalar gerçekleştirdi.

20-45 yaş aralığında her Türk vatandaşı, sağlık engeli olmadığı sürece "www.obm-turkiye.com" adresine girerek başvuru formunu doldurabilecek. Konu ile ilgili olarak 20 - 45 yaş aralığında her Türk vatandaşı sağlık engeli olmadığı sürece Almanya işçi alımı için başvuru yapabilecek. Bu bağlamda adaylar "www.obm-turkiye.com" adresine girip başvuru formunu doldurarak başvurularını yapabileceklerdir.

ALMANCA BİLMEK ŞART MI?

A1-A2-B1 seviyesinde almanca bilmeniz gerekmektedir. Vize işlemleri sırasında yapılacak mülakatta A1,A2,B1 seviyesinde dil eğitimi aldığınızı belgelemeniz ya da Almanca olarak ifade etmeniz gerekmektedir.

Almanya işçi alımı başvuru nasıl yapılır? - Resim : 2

 

 

Almanya işçi alımı başvuru nasıl yapılır? ile ilgili etiketler Almanya işçi alımı başvuru şartları
GÜNÜN VİDEOSU

Fatih Portakal Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu: Ya safım ya aptalım, benden pas!

Seçim öncesi Kemal Kılıçdaroğlu'nu öve öve bitiremeyen Portakal, seçimin ardından CHP'de demokrasi olmadığını belirterek, "Basiretsiz, korkak bir lider var. Benim gözümde Kemal Kılıçdaroğlu artık böyledir. Yazık ya, böyle mi yönetecektiniz insanları. Saf mıyım ben? Ya safım ya aptalım. Bu kadar yeter. Benden pas" dedi.