Ali Babacan 'Kiranın altında ezilen milyonlar var' diyerek paylaşmıştı! Yaşlı çift ev sahibi çıktı!

Ali Babacan'ın "En zor kışı geçiriyoruz. Faturaların, kiranın altında ezilen milyonlarca vatandaşımız var." notuyla sosyal medyadan paylaştığı videoda kira yardımı isteyen çift ev sahibi çıktı. Ataşehir'de kendi evlerinde yaşadığı öğrenilen yaşlı çiftin ayrıca, engelli maaşı ve bir yıldır da elektrik ve kömür desteği ile nakdi yardım aldığı da öğrenildi.

Sosyal medya dün gece Kadıköy'de oldukları belirtilen yaşlı çiftin sokakta 'Kiramıza yardım eder misiniz?' çığlıklarının yer aldığı videoyu konuştu.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da sosyal medyadan videoyu paylaşarak "Faturaların, kiranın, hayat pahalılığının altında ezilen milyonlarca vatandaşımız var" notunu düşmüştü. 

Yaşlı çift hakkında gerçek ise bambaşka çıktı. Çiftin ev sahibi olduğu, engelli maaşı, elektrik ve kömür desteği ile nakdi yardım aldığı öğrenildi.

ATAŞEHİR KAYMAKAMLIĞI YAŞLI ÇİFT HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI

Sosyal medyayı ayağa kaldırıp herkesin yüreğini sızlatan yaşlı çift işinin altından bambaşka bir şey çıktı. İstanbul Ataşehir Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada, dün sosyal medyada sıkça paylaşılan "Kiramızı ödeyemiyoruz lütfen bize yardım eder misiniz? Çok zor durumdayız." içerikli videoda yer alan kişilerle ilgili çalışma gerçekleştirildiği belirtildi.

KENDİ EVLERİNDE OTURUYORLARMIŞ

Görüntülerde yer alan çiftin, Ataşehir'de ikamet eden 43 yaşındaki F.D. ile 49 yaşındaki H.K. olduğu bildirilen açıklamada, birlikte yaşadıkları dairenin F.D. adına kayıtlı bulunduğu ifade edildi.

 

ENGELLİ AYLIĞI, ELEKTRİK YARDIMI VE NAKDİ YARDIM ALIYORLARMIŞ

Açıklamada, F.D'nin aylık 991 lira engelli aylığı ve 91 lira elektrik tüketim desteği aldığı, ayrıca son bir yılda kendisine Kaymakamlık tarafından 1700 lira nakdi yardım yapıldığı kaydedildi.

Engelli aylığı olarak 661 lira alan H.K. isimli kadına ise son bir yılda Kaymakamlıkça 1611 lira nakdi yardım yapıldığı belirtilen açıklamada, bu kişilerin toplamda 1652 lira engelli aylığı aldığı bildirildi.

ÇOK SAYIDA 'DİLENCİLİK'TEN SUÇ KAYITLARI VAR

Açıklamada, son bir yılda 4 bin 403 lira nakdi yardım ile kömür desteği de sağlanan F.D. ve H.K. hakkında "dilencilik yapmak ve yaptırmak" eylemlerinden birçok kez idari işlem yapıldığı kaydedildi.

ALİ BABACAN: HAYAT PAHALILIĞININ ALTINDA EZİLEN MİLYONLARCA VATANDAŞIMIZ VAR

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Twitter hesabından o videoyu paylaşıp "Kahroldum. En zor kışı geçiriyoruz. Faturaların, kiranın, hayat pahalılığının altında ezilen milyonlarca vatandaşımız var. Videoyu izledim kahroldum.." notunu düşmüştü. 

 

Ali Babacan 'Kiranın altında ezilen milyonlar var' diyerek paylaşmıştı! Yaşlı çift ev sahibi çıktı! ile ilgili etiketler Ali Babacan Kadıköy yaşlı çift kira yardım

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Hindistan'da korkunç kaza! 3 tren birbirine girdi: 288 ölü, 900'den fazla yaralı

Hindistan'da iki yolcu ve bir yük treninin çarpışması sonucu meydana gelen katliam gibi kazada son belirlemelere göre 288 kişi öldü 900'den fazla kişi de yaralandı.