ALES açıklandı mı? 2 Mayıs'ta yapılan ALES'in sonuçları için geri sayım başladı! ÖSYM tarih verdi

2 Mayıs 2021 tarihinde yapılan ALES sınavının sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu, sınava katılanlar tarafından araştırılıyor. ÖSYM ALES sonuçları için tarihi açıkladı.

Buna göre ALES sınav sonucu 29 Mayıs'ta açıklanacak. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının (ÖSYM) internet sitesinde yer alan duyuruya göre, dün yapılan 2021-ALES/1 temel soru kitapçığı ile cevap anahtarının yüzde 10'u erişime açıldı. İşte ÖSYM ALES/1 temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı...

ÖSYM ALES TEMEL SORU KİTAPÇIĞI VE CEVAP ANAHTARI

2021 ALES temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı. ÖSYM resmi sitesinde;

Sınava başvuran adaylar, 10 gün boyunca ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle soruların tamamına ulaşabilecek.

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarafından tarih açıklandı mı?

Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde ve telif hakları ÖSYM'ye ait olan sorular, yazılı izin olmadan çoğaltılamayacak, dağıtılamayacak ve yayımlanamayacak.

ALES/1 TEMEL SORU KİTAPÇIĞI İÇİN TIKLA

ALES açıklandı mı? 2 Mayıs'ta yapılan ALES'in sonuçları için geri sayım başladı! ÖSYM tarih verdi ile ilgili etiketler ALES ales sonuçları 2 mayıs ALES sınav sonuçları
GÜNÜN VİDEOSU

Kastamonu'da şiddetli yağış! Dereler taştı, okullar tatil edildi

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle hayat durma noktasına geldi. İnebolu Çayı'nda ortaya çıkan görüntüler ise oldukça korkutucu.