Alain Delon kimdir?

Fransız film yıldızı ve iş insanı Alain Delon ötenazi ile hayatına resmen son verdi. Bir süre önce ölüm öncesi hastalıklarla boğuşmak istemediğini açıklayan ünlü film yıldızı Alain Delon'un bu kararı herkesi şaşırtmıştı. Peki, Alain Delon kimdir?

Fransız ünlü film yıldızı Alain Delon, hastalıklarla boğuşmak istemediğini sakat bir yaşlı adam olmak yerine ötenazi ile hayatına son vermek istediğini söylemişti. Delon, 86 yaşında İsviçre’de Ötenazi ile yaşamına son verdi.

Alain Delon Kimdir?

8 Kasım 1935 tarihinde dünyaya gelen Alain Delon, Avrupa'nın en önemli aktörlerinden birisidir. 1960'lardan ve 1970'lerden s*ks sembollerini ekranlara getiren Delon, Rocco and His Brothers (1960), Plein Soleil (1960), L'Eclisse (1962), The Leopard (1963), The Yellow Rolls-Royce (1965), Lost Command (1966) ve Le Samouraï (1967) gibi filmlerde büyük beğeni topladı.

Kariyeri boyunca Luchino Visconti, Jean-Luc Godard, Jean-Pierre Melville, Michelangelo Antonioni ve Louis Malle gibi birçok tanınmış yönetmenle çalışan Delon, 1999 yılında İsviçre vatandaşlığını aldı. Annesi ve babası kendisi daha çocuk yaştayken ayrılmış olduğundan zorlu bir çocukluk dönemi geçirmiştir.

Alain Delon kimdir?

2006 yılında İstanbul Film Festivali'ne katılması beklenirken, katılamayacağını son gün açıklayarak, bekleyenleri hayal kırıklığına uğratmış, kalp sorunu ile aynı dönemde Tiyatro oyunuda iptal ettirmiştir. Delon oyunculuğu oynayarak öğrenmiş Gabin ve Venturayı ustaları gören bir oyuncudur.

General De Gaulle el yazmalarını satın alıp, Invalide müzesine bağışlamıştır. Ayrıca hayvanlara tutku ile bağlı olan oyuncu, Brigitte Bardot'un federasyonun talebi ile Çin Cumhurbaşkanı'na hayvanlara kötü davranılmaması ile ilgili açık mektup yazmıştır.

Alain Delon kimdir? - Resim : 2

Delon’un Anthony, Anouchka, Alain-Fabien adlı 3 çocuğu vardır. Babannesi Korsikalı annesi ise Alsas bölgesindendir. Fransız milliyetçi Le Pen ile dost bir De Gaullecüdür. Büyük bir Resim ve Heykel koleksiyonu olan oyuncu, Douchy adlı köydeki geniş arazisinde hayvanları ile yaşamaktadır.

2002 yılında ağır bir depresyon geçiren oyuncu intiharı denemiştir. Gençlere oyuncu olmalarını tavsiye eden oyuncu, Oyunculuğu dünyanın en güzel mesleği olarak nitelendirmiştir. 

Alain Delon kimdir? ile ilgili etiketler Alain Delon
GÜNÜN VİDEOSU

Halk TV'de sokağa çağrı skandalı! Mustafa Sönmez: Yunanistan'daki gibi sokağa çıkın!

Halk TV'de Ayşenur Arslan'ın sunduğu programa konuk olan Mustafa Sönmez'in skandal sözleri gündem oldu. Sönmez, "Ağlaşmakla olmaz. Çıkacaksın mücadele edeceksin. Sokak senindir kardeşim. Bu ülkede az mı sokaklarda mücadele kazanıldı?" diyerek sokağa çıkma çağrısı yaptı.