Aile Bakanlığı engelli vatandaşlara aylık 1.840 TL yardım parası veriliyor!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İstanbul'da yaşayan, çeşitli sebeplerden dolayı çalışamayan ve maddi yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlara maddi destek sağlamaya devam ediyor.. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı "yardım programları" kapsamında, İstanbul'da yaşayan 18 yaş üstü engelli vatandaşlara 1.840 TL'ye kadar sosyal yardım parası veriliyor. İşte İstanbul engelli aylığı başvuru formu...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, "sosyal yardım programları" çerçevesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım vermeye devam ediyor... Bu kapsamda, İstanbul'da ikamet eden ihtiyaç sahibi yeni doğum veya çoklu doğum yapanlar, asker aileleri, yaşlılar ve engelli bireyler başta olmak üzere birçok bireye para yardımı veriliyor. 

Aile Bakanlığı engelli vatandaşlara aylık 1.840 TL yardım parası veriliyor!

İSTANBUL ENGELLİ MAAŞI BAŞVURU DETAYLARI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan engelli aylığı, sosyal güvencesi olmayan ve hane içinde kişi başına düşen geliri net asgari ücretin 1/3’ünden (2022 yılı için 1.833,45-TL) az olan vatandaşlara yapılan yardımlardır.

-18 yaş üstü engelli kişiler  ile bu kişilerin vasi veya vekili 

-%40 ve üstü engelli raporu olan vatandaşlar

AİLE BAKANLIĞI İSTANBUL ENGELLİ AYLIĞI GEREKLİ BELGELER

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı engelli aylığı başvurusu yapmak için ise T.C. kimlik kartı ve engeli doğrulayan Sağlık Kurulu Raporu  (20.02.2020 tarihi sonrası sağlık kurulu raporları elektronik olarak temin edildiğinden bu tarihten sonra düzenlenmiş raporlar talep edilmemektedir.) sunulması gerekmektedir.

ENGELLİ AYLIĞI NE KADAR?

01.07..2022-31.12.2022 dönemi kapsamında yapılan aylık ödemeler şu şekildedir:

-  %40-%69 arası engelli aylığı 1.226,69-TL,

- %70 ve üzeri engelli aylığı  1.840,04-TL 

 

Aile Bakanlığı engelli vatandaşlara aylık 1.840 TL yardım parası veriliyor! ile ilgili etiketler Sosyal Yardım Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
GÜNÜN VİDEOSU

Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu şimdi de TIR kullandı

Eski motosiklet dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu Zayn Sofuoğlu, son olarak dev bir TIR'ın direksiyonuna geçti.