Adnan Şensoy Hoca kimdir? Kaç yaşında, aslen nerelidir?

Adnan Hoca olarak tanınan İlahiyatçı Yazar Adnan Şensoy'un hayatı vatandaşlar tarafından merak edilmekte. Peki, Adnan Şensoy kimdir? İşte, Adnan Şensoy Hoca'nın hayatı…

Uzunca bir süre radyolarda sohbet programları gerçekleştiren İlahiyatçı Yazar Adnan Şensoy bazı dönemlerde televizyon ekranlarında yorumları ile katkı yaptı. Özellikle de Ramazan aylarında katıldığı televizyon programlarında tüm dikkatleri üzerinde toplayan Şensoy, İslam dini hakkında da birbirinden kıymetli bilgileri izleyenlere aktardı.

Hem açıklamaları hem de anlattıklarıyla seyirciler tarafından araştırılan isimler arasında yer alan Adnan Şensoy Hoca'nın hayatı merak ediliyor.

Adnan Şensoy Kimdir?

3 Ekim 1984 tarihinde İstanbul'un Şişli ilçesinde dünyaya gelen Adnan Şensoy, anne tarafından Samsun, baba tarafından da Salıpazarılıdır. Hayatını 1984 ve 1990 yılları arasında İstanbul, Şişli Halide Edip Adıvar Mahallesi'nde, 1990 ve 2000 yılları arasında ise Avcılar Firuzköy'de devam ettirmiştir.

Adnan Şensoy Hoca kimdir? Kaç yaşında, aslen nerelidir?

İlkokulu Firuzköy İlköğretim Okulu'nda, ortaokulu ise Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda tamamlayan Adnan Şensoy, Süleyman Nazif Lisesi'nden mezun olduktan sonra lisansını da İlahiyat alanında tamamladı. İkinci üniversite olarak Kamu Yönetimi bölümünü bitirdikten sonra Rehberlik bölümünde tezli yüksek lisans yapmaktadır.

Henüz 15 yaşında iken yazılı olarak bazen de telefon bağlantıları ile 108.0 Dolunay Fm tarafından radyo sohbetleri gerçekleştirmiştir. 2001-2002 yılları arasında haftanın üç günü Dolunay Fm'de, 2003 yılında ise Boğaziçi Fm'de sadece Resulullah Efendimiz'i (s.a.v) anlattığı radyo sohbetleri yapmıştır.

2005 yılında Özel Fm'de, "Gafletten Kurtuluş" isimli radyo programı ile Hz. Peygamber'i ve Sahabe'yi anlatmaya başlayan Şensoy, Ali Kırca'nın sunduğu ''Siyaset Meydanı'' isimli programda yorumları ve güzel sohbeti ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Şensoy, ilk umre görevini 2002 yılında Dolunay Fm Radyo'nun umre grubu ile gerçekleştirmiştir.

Adnan Şensoy Hoca kimdir? Kaç yaşında, aslen nerelidir? ile ilgili etiketler