Adil Serdar Saçan kimdir? Neden hayatını kaybetti?

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele ve Kaçakçılık Şube Müdürlüğü eski müdürü Adil Serdar Saçan hayatını kaybetti. Bu çerçevede 'Adil Serdar Saçan kimdir?' sorusu bir çok kullanıcı tarafından araştırılıyor. Peki Adil Serdar Saçan kimdir? Adil Serdar Saçan kaç yaşında? Adil Serdar Saçan nereli? Adil Serdar Saçan neden hayatını kaybetti? İstanbul Organize Suçlarla Mücadele ve Kaçakçılık Şube Müdürlüğü eski müdürü Adil Serdar Saçan kimdir? İşte Adil Serdar Saçan hakkında merak edilenler...

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele ve Kaçakçılık Şube Müdürlüğü eski müdürü ve Ergenekon Kumpas sanığı, Adil Serdar Saçan, bir süredir kanser tedavisi görüyordu. Geçtiğimiz saatlerde Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada Saçan'ın vefat ettiği paylaşıldı. Bu çerçevede 'Adil Serdar Saçan kimdir?' sorusu bir çok kullanıcı tarafından araştırılıyor. Peki Adil Serdar Saçan kimdir? Adil Serdar Saçan kaç yaşında? Adil Serdar Saçan nereli? Adil Serdar Saçan neden hayatını kaybetti? İstanbul Organize Suçlarla Mücadele ve Kaçakçılık Şube Müdürlüğü eski müdürü Adil Serdar Saçan kimdir? İşte Adil Serdar Saçan hakkında merak edilenler...

Adil Serdar Saçan kimdir? Neden hayatını kaybetti?

ADİL SERDAR SAÇAN KİMDİR

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele ve Kaçakçılık Şube eski müdürü olan Adil Serdar Saçan, Sedat Peker, Alaattin Çakıcı, Sedat Şahin, Ayvaz Korkmaz, Kürşat Yılmaz, Nuri ve Vedat Ergin'lere yönelik operasyonlar gerçekleştirmesiyle tanınıyordu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı şirketlerdeki yolsuzluklar, başlıca da 'Akbil yolsuzluğu' gibi soruşturmalar yürüten Serdar, 2002 yılında görevden uzaklaştırıldı. Sonrasında ise Saçan, 23 Eylül 2009 tarihinde Ergenekon soruşturmasının 9. operasyonlarında tutuklandı. Ergenekon yapılanmasının üzerini örtmek ve örgütle ortak iş yapmakla suçlanan Saçan, 15 Ocak 2010'da tahliye edildi. 2011 yılında ise "Örümcek Ağı" operasyonunda iş adamı Erol Kohen'den rüşvet aldığı iddia edildi. Ardından üniversite öğrencilerine işkence yaptığı gerekçesiyle polis teşkilatından kesin olarak ihraç edildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Erdal Gökçen de 2000 yılında İçişleri Bakanı Sadettin Tantan’a ilettiği raporda, Saçan’ın gözaltına aldığı kişilere işkence ettiği söylendi.

ADİL SERDAR SAÇAN NEDEN HAYATINI KAYBETTİ?

Akciğer kanseri tedavisi gören Adil Serdar Saçan'ın bir süre rahatsızlığının devam ettiği söylendi. Twitter'daki kişisel hesabında akciğer kanserinden vefat ettiği belirtildi.

Adil Serdar Saçan kimdir? Neden hayatını kaybetti? - Resim : 2

Adil Serdar Saçan’ın Twitter hesabından yapılan paylaşımda vefat haberi şu sözlere yer duyuruldu:

“Biz ölümden hiç korkmadık bu dünyada, sadece Hakk tan korktuk. Sizler gibi kul hakkı yiyerek Hakkın adını kirletmeye kalkışmadık. Emir geldi, ölüm vaki oldu bize, Hakkın buyruğudur başımızın üstüne, Anlaşılan hesaplaşma ahirete kaldı siz haramilerle, Bekleyeceğim sizleri orada, geleceksiniz gerçek Hakk divanına. Selam olsun namuslu ve şerefli olanlara. Onlarla da buluşacağız. Hasbihal edeceğiz haramiler hesap verirken. Seyretmesi çok hoş olacak. Haydi, ben gider. Allah’a emanet…”

Adil Serdar Saçan kimdir? Neden hayatını kaybetti? ile ilgili etiketler Ergenekon polis
GÜNÜN VİDEOSU

Seçim gününü kana bulayacaklardı! MİT ve Emniyet'ten DEAŞ operasyonu: Teröristler yakalandı...

28 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde eylem hazırlığında oldukları tespit edilen 6 DEAŞ Terör Örgütü üyesi MİT ve Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonuyla yakalandı.