Abdulhadi Akmugan kimdir? CHP Başakşehir adayı!

Abdulhadi Akmugan kimdir? CHP Parti Meclisi toplantısı bittikten sonra İstanbul'un 39 ilçesinden 29'unda belediye başkan adayları belli oldu. Başakşehir'de CHP adayı Abdulhadi Akmugan oldu. Yerel seçimlere ise kısa bir süre kaldı. Peki Abdulhadi Akmugan kimdir? Kaç yaşında? Detaylar haberimizde...

Abdulhadi Akmugan kimdir? CHP Parti Meclisi toplantısı bittikten sonra 145 belediye başkan adayı daha belli oldu. CHP'de toplam açıklanan aday sayısı ise 842 oldu. Başakşehir'de CHP adayı Abdulhadi Akmugan oldu. Peki Abdulhadi Akmugan kimdir? Kaç yaşında? Merak edilen detaylar haberimizde...

Abdulhadi Akmugan kimdir? CHP Başakşehir adayı!

ABDULHADİ AKMUGAN KİMDİR?
Abdulhadi Akmugan, 1965 yılında Iğdır'da doğdu.

Eskişehir İktisadi İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun oldu.

1989 yılından itibaren SMMM ve Bağımsız Denetçi olarak çalıştı.

Muhasebeciler Ve Mali Müşavirler Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu.

Hak YMM LTD şirketi ile Denk Bağımsız Denetim A.Ş'nin kurucu ortakları arasındadır.

2007-2014 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi'nde vergi ve muhasebe alanında öğretim görevlisi olarak çalıştı.

CHP tarafından Başakşehir Belediye Başkan Adayı olarak seçildi.

Abdulhadi Akmugan, evli ve iki çocuk babasıdır.

BAŞAKŞEHİR
Başakşehir, İstanbul'un bir ilçesidir. 2008 yılında Küçükçekmece, Esenler ve Büyükçekmece ilçelerinden ayrılarak ilçe yapılmıştır. Başakşehir, kuzeyde Arnavutköy, kuzeydoğuda Sultangazi ve Eyüpsultan, doğuda Esenler, güneyde Bağcılar, Küçükçekmece ve Avcılar ile batıda Esenyurt ilçeleriyle çevrilidir.

Başakşehir 1. ve 2. etapları, Altınşehir merkezi, Güvercintepe, Şahintepe mahalleleri ve Kayabaşı köyü Küçükçekmece Belediyesi'ne, 4. etap ve 5. etap'ı Esenler Belediyesi'ne, Bahçeşehir ise Büyükçekmece ilçesine bağlı bir belde belediyesi durumundaydı. Fakat son yapılan düzenlemelerle bu semtler birleştirilerek Başakşehir ilçesi kuruldu.

İlçede Devlete bağlı faaliyet gösteren, 1 adet Genel Lise (Düz Lise), 4 adet Anadolu Lisesi, 2 adet İmam Hatip Lisesi, 1 Adet Çok Programlı Lise ve 6 Adet Mesleki Teknik Eğitim Lisesi olmak üzere toplam 14 adet lise, 21 adet İlkokul, 18 adet Ortaokul, 2 adet İmam Hatip Ortaokulu, 5 adet anaokul (Okul Öncesi Eğitim Kurumu), 1 adet Rehberlik ve Araştırma Merkezi, 1 adet Halk Eğitimi Merkezi ve 1 adet Mesleki Eğitim Merkezi bulunmaktadır. 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu kapsamında faaliyet gösteren özel öğretim kurumları ise; 1 adet Anadolu Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi, 1 adet Anadolu İletişim Meslek Lisesi, 2 adet Özel Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, 3 adet Özel Meslek-Teknik Lise, 10 adet Anadolu Lisesi, 2 adet Fen Lisesi, 1 adet Fen ve Teknoloji Lisesi, 1 adet Özel Hazırlık Sınıfı Bulunan Anadolu Lisesi olmak üzere toplamda 21 adet Özel Lise, 12 adet Özel Türk İlkokulu, 10 Adet Özel Türk Ortaokulu, 55 adet Özel Türk Okul Öncesi Eğitim Kurumu (Anaokulu), 10 Adet Özel Çeşitli Kurs, 28 adet Özel Dershane, 14 adet Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu, 10 adet Özel Öğrenci Etüt Eğitim Merkezi, 7 adet Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve 5 adet Özel Öğrenci Yurdu bulunmaktadır.Başakşehir 4. etapta 1 adet devlet hastanesi ve ilçe genelinde toplam 6 adet sağlık ocağı bulunur.

 

Abdulhadi Akmugan kimdir? CHP Başakşehir adayı! ile ilgili etiketler CHP