ABD Büyükelçiliği'nden Türkiye'deki vatandaşlarına uyarı! "Bu kıyafetleri sakın giymeyin"

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'nden dikkat çeken bir Türkiye uyarısı geldi. Açıklamada ABD vatandaşlarının halka açık bölgelerdeki kalabalık alanlarda bulunmamaları, ABD ile ilişkili kıyafetler giymemeleri konusunda uyarı yapıldı. Uyarıdaki 'Adana' detayı ise dikkat çekti.

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, Türkiye konusunda dikkat çeken bir güvenlik uyarısında bulundu.

Büyükelçiliğin resmi internet sitesinden yapılan uyarı için Türkiye geneli işaret edildi.

Uyarının, tam kuşatma altında tutulan Gazze'ye Washington destekli İsrail ordusunun saldırılarının artmasının ardından gelmesi göze çarptı.

 "BÜYÜK GÖSTERİLERE DİKKAT"

Açıklamada, ABD dış politikasına tepkilerin dile getirildiği gösterilerin, ABD karşıtı ve ABD şirketlerine yönelik boykot çağrılarıyla birlikte devam ettiği kaydedildi.

Büyük gösterilerin, polis varlığının artmasına, yolların kapanmasına ve trafikte aksamalara neden olabileceği belirtildi.

"ABD İLE İLİŞKİLİ KIYAFETLER GİYMEYİN"

Açıklamada, "Barışçıl olması amaçlananlar da dahil olmak üzere herhangi bir gösteride tansiyon yükselebilir ve şiddete dönüşebilir." denildi.

Amerikan karşıtı faaliyetlerin arttığı belirtilerek, şunlar aktarıldı:

Türkiye'deki ABD hükümet personeline, halka açık katılımları ve hareketleri en aza indirmeleri ve ABD ile ilişkili kıyafetler giymemeleri, uyruklarına dikkat çekmemeleri konusunda uyarıda bulunuldu.

"ADANA KONSOLOSLUĞU'NUN BULUNDUĞU BÖLGEYE GİTMEYİN"

Ayrıca, Amerikan vatandaşlarının Adana Konsolosluğu'nun bulunduğu bölgeye gitmemeleri de istenirken, "ABD'nin Adana Konsolosluğu ve İzmir Konsolosluğu geçici olarak ziyarete kapalı." bilgisi paylaşıldı.

Alınması gereken tedbirler başlığı altında ise şunlar sıralandı:

ABD veya İsrail ile bağlantılı kamuya açık olan yerlerde dikkatli ve tetikte olun. Düşük bir profille hareket edin.

Protesto ve gösterilerin etrafındaki alanlardan kaçının. Çevrenizden haberdar olun. Gelişmeler için yerel medyayı takip edin.

ABD Büyükelçiliği'nden Türkiye'deki vatandaşlarına uyarı! "Bu kıyafetleri sakın giymeyin" ile ilgili etiketler ABD Türkiye İsrail Filistin
GÜNÜN VİDEOSU

Giresun'da fırtına etkisiyle deniz taştı! Mini tsunami dehşeti kamerada...

Giresun'da etkili olan fırtına nedeniyle deniz taştı. Mini tsunami yaşanan Tirebolu ilçesinde o anlar saniye saniye kameralara kaydedildi.