71 ilde eğitim 20 Şubat'ta başlıyor! Bakan Özer duyurdu: Öğrencilerimiz ücretsiz olarak okula götürülecek!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer okulların açılış tarihi ile ilgili açıklamalarda bulundu. "71 ilde eğitim 20 Şubat'ta başlıyor." diyen Bakan Özer, "Aileler istedikleri durumda çocuklarını farklı illerdeki okullara nakledebilir. Öğrencilerimiz ücretsiz olarak okula götürülecek." ifadelerini kullandı.

Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Malatya’daki Acil Durum Koordinasyon Merkezi'nde açıklamalarda bulundu.

Bakan Ersoy'un açıklamalarından satır başlıkları:

Malatya'da tüm kamu kurumları hizmet vermeye başladı. En geç bir hafta içinde tamamı denetlenmiş olacak. en geç bir hafta içinde evlerine geçip oturabilirler. Sağlam raporu almış kişiler geçip evlerine oturabilir.

Restorasyon çalışmalarını hızla başlatıyoruz.

Bakan Özer'in açıklamalarından satır başlıkları:

Sağlam raporu verilen kamu binaları hizmet vermeye başladı. Aileler istedikleri durumda çocuklarını farklı illerdeki okullara nakledebilir. Öğrencilerimiz ücretsiz olarak okula götürülecek. Psikososyal destek çadırları cuma gününe kadar depremden etkilenen 10 ile kurulmuş olacak. Devletimiz tüm imkanlarıyla sahada, çok başarılı bir koordinasyon var. 71 ilde eğitim 20 şubatta başlıyor.

71 ilde eğitim 20 Şubat'ta başlıyor! Bakan Özer duyurdu: Öğrencilerimiz ücretsiz olarak okula götürülecek! ile ilgili etiketler deprem Okul
GÜNÜN VİDEOSU

Giresun'da fırtına etkisiyle deniz taştı! Mini tsunami dehşeti kamerada...

Giresun'da etkili olan fırtına nedeniyle deniz taştı. Mini tsunami yaşanan Tirebolu ilçesinde o anlar saniye saniye kameralara kaydedildi.