5 milyon TL'ye aldıkları ev oğlunun mezarı oldu! Bakan Soylu, acılı anneyi aradı: Nerede olursa olsun getireceğim onu!

11 ili vuran deprem felaketine Antakya'da oğlu ile birlikte oturdukları yeni binada yakalanan Alev Demirok, enkazdan kendi çabalarıyla çıkmayı başardı ama oğlu Ali çıkamadı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "5 milyon liraya mezar almışız" diyen acılı anne Alev Demirok'u aradı. Soylu'nun acılı anneye, "Müteahhit Hikmet Günsay'ı nerede olursa olsun getireceğim." dediği öğrenildi.

Hatay Antakya İnönü Bulvarı'nda yaşayan Demirok Ailesi depreme oturdukları Alya Uçar Apartmanı'nın 6'ncı katında yakalandı. Baba Serdar Demirok (43) görevi gereği yurt dışındaydı. Büyük bir gürültüyle çöken apartmanın enkazından anne Alev Demirok bir boşluk bulup çıkmayı başardı.

11 yaşındaki oğlu Ali Armanç Demirok'u bir türlü bulamayan anne, saatlerce enkazda oğluna ulaşmaya çalıştı. İkinci günün sonunda Ali Armanç Demirok'un cesedini çıkaran acılı anne o gün bugündür enkazın başından ayrılmıyor. 

Demirok, "Ben 10 yıl boyunca tedavi gördüm, Ali Armanç'ı doğurmak için. Çok akıllıydı Alim. Ata Koleji'nde burslu okuyordu. Biz onun için almıştık bu evi. 5 milyon TL'ye mezar almışız da haberimiz yokmuş. Çok lüks, güvenli diye aldığımız ev oğluma mezar oldu. İlkokul mezunu müteahhit Hikmet Günsay ortada yok" diyerek gözyaşı döktü.

BAKAN SOYLU ACILI ANNEYİ ARADI: NEREDE OLURSA OLSUN GETİRECEĞİM


Posta'nın haberine göre acılı annenin gözyaşları içinde anlattığı hikayenin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu aileyi aradı.


Alev Demirok, Soylu’ya “Sayın Bakanım ne olursunuz bu müteahhidi bulun. Benim en kıymetlim artık yok. Biz güvenli diye aldık bu evi. Duyduğumuza göre Müteahhit Hikmet Günsay, Kıbrıs’a kaçmış. Ne olur bulup adalete teslim edin” dedi.


Bakan Soylu “Nerede olursa olsun getireceğim onu” diyerek gerekenin yapılacağını söyledi.

 

5 milyon TL'ye aldıkları ev oğlunun mezarı oldu! Bakan Soylu, acılı anneyi aradı: Nerede olursa olsun getireceğim onu! ile ilgili etiketler Süleyman Soylu Hatay Antakya