25 akrabası öldürülen Filistinli Doktor İzzeldin Abuelaish sesi titreyerek katledilen aile fertlerini gösterdi: "Kan ağlıyoruz"

5 kez Nobel adayı olarak gösterilen Filistinli Doktor İzzeldin Abuelaish, İsrail'in saldırılarında 2009 yılında 3 kızını, 7 Ekim'den bu yana ise ailesinden 22 kişiyi şehit verdi. Abuelaish, İngiliz kanalında Piers Morgan'ın konuğu oldu ve sesi titreyerek yaşanan insanlık dramını anlattı.

İngiliz kanalı Talk TV'de sunucu Piers Morgan'ın konuğu olan Filistinli Doktor İzzeldin Abuelaish, İşgalci İsrail'in Gazze'ye yönelik bombardımanında 2009'da 3 kızı ve 7 Ekim'den bu yana ailesinden 22 kişiyi şehit verdi.

Canlı yayında yaşadıklarını sesi titreyerek anlatan doktor, "Bunlar 7 Ekim'den bu yana benim ailemden öldürülenler. Mühendis, doktor, fizyoterapist yeğenlerim. Hepsi öldü. Onlar insandı, adları vardı. Yüzleri vardı." dedi.

Filistinli doktor, "Hala hayatta olan akrabalarım var ama bu program bitene dek hayatta olurlar mı ondan bile emin değilim" dedi.

 

25 akrabası öldürülen Filistinli Doktor İzzeldin Abuelaish sesi titreyerek katledilen aile fertlerini gösterdi: "Kan ağlıyoruz" ile ilgili etiketler Filistin İsrail Gazze
GÜNÜN VİDEOSU

İşte 5.1 büyüklüğündeki deprem sırasında Bursa'da yaşanan panik anı!

Merkez üssü Marmara Denizi Gemlik Körfezi olan 5.1 büyüklüğünde deprem sırasında Bursa'da panik anları güvenlik kameralarına böyle yansıdı.