18. !f İstanbul'un kazananları belli oldu!

18. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin yarışma kategorilerinin ödülleri sahiplerini buldu.

18. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali'nin yarışma kategorilerinin ödülleri 21 Eylül Cumartesi akşamı BKM Mutfak-Uniq'te düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Sinemaseverlerle söyleyecek sözü olanları beyazperdede buluşturan 18. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, 21 Eylül Cumartesi akşamı BKM Mutfak-Uniq'te düzenlenen ödül töreniyle ödüller sahipleriyle buluştu. Törende Keş!f, !f Ulusal ve Türkiye'den Kısalar kategorilerinin kazananlarına ödülleri Ezel Akay, Damla Sönmez, Tahsin Atakuru, Erdoğan Mitrani, Barış Saydam, Deniz Eyüboğlu, Fırat Ataç, Ayçe Kartal, Ben Gilbert, Asja Krsmanovic, Berfin Demirat ve Elif Buse Günay tarafından takdim edildi.

Farklı coğrafyalarda doğan ilk ya da ikinci filmini çekmiş yönetmenlerin yarıştığı Keş!f kategorisinde Song Without a Name filmiyle yönetmen Melina Leon ödüle layık görüldü. Jüri Özel Ödülü ise Fugue adlı filmiyle yönetmen Agnieszka Smocyznska'ın oldu.

Başkanlığını ünlü yönetmen Ezel Akay'ın yaptığı !f Ulusal jürisi, yönetmenliğini Ali Vatansever'in yaptığı ve gecekonduda yaşayan bir çiftin, mahallede çıkan kentsel dönüşüm söylentileri sonrasında değişen hayatlarını konu eden “Saf” filmini “En İyi Film” seçti. !f Ulusal Jüri Özel Ödülü ise yönetmen Serhat Karaaslan, ilk uzun metraj deneyimi olan “Görülmüştür” filmine verildi.

Türkiye'den Kısalar kategorisinin en iyileri ise En İyi Ulusal Öğrenci Kısa Filmi kategorisinde “Ronaldo” adlı filmiyle yönetmen Recep Bozgöz, En İyi Ulusal Kısa Film kategorisinde “Barê Giran/Ağır Yük” ile yönetmen Yılmaz Özdil oldu. Türkiye’den Kısalar Jüri Özel Ödülü ise “Tapınak Şövalyeleri” yönetmen Arda Ekşigil'e gitti.

Ödül töreninin ardından gece, partiyle devam etti. Ezel Akay, Damla Sönmez, Cansel Elçin, Zeynep Tuğçe Bayat, Serap Aksoy, Murat Evgin, Uğur Kurul gibi ünlü isimlerin de katıldığı parti, Güntaç Özdemir'in canlı performansıyla renklendi.

ÖDÜL KAZANAN FİLMLER

Keş!f

En İyi Film – Song Without a Name – Yönetmen: Melina Leon
Jüri Özel Ödülü – Fugue – Yönetmen: Agnieszka Smoczynska
Atlasglobal Keş!f İzleyici Ödülü – Nocturne – Yönetmen: Viktor van der Valk
SİYAD Ödülü – In Search of Echo- Yönetmen: Zhang Chi

!f Ulusal

En İyi Film – Saf – Yönetmen: Ali Vatansever
Jüri Özel Ödülü – Görülmüştür – Yönetmen: Serhat Karaaslan
!f Ulusal İzleyici Ödülü – Suç Unsuru: Süleyman Arda Eminçe
Ulusal Kısa Film İzleyici Ödülü – Avarya – Yönetmen: Gökalp Gönen

Türkiye’den Kısalar

En İyi Ulusal Öğrenci Kısa Filmi – Ronaldo – Yönetmen: Recep Bozgöz
En İyi Ulusal Kısa Film – Barê Giran/Ağır Yük – Yönetmen: Yılmaz Özdil
Jüri Özel Ödülü – Tapınak Şövalyeleri – Yönetmen: Arda Ekşigil
Ulusal Öğrenci Kısa Film İzleyici Ödülü – Her Şey Yolunda – Yönetmen: Metehan Şereflioğlu

18. !f İstanbul'un kazananları belli oldu! ile ilgili etiketler
GÜNÜN VİDEOSU

Seçim gününü kana bulayacaklardı! MİT ve Emniyet'ten DEAŞ operasyonu: Teröristler yakalandı...

28 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde eylem hazırlığında oldukları tespit edilen 6 DEAŞ Terör Örgütü üyesi MİT ve Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonuyla yakalandı.