"14 yaşındaki çocuğu bu TERÖRİSTLER bakın ne halde sürüklüyor!.."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Sivas 6. Olağan İl Kongresi'nde konuştu

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Sivas 6. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasına ilişkin kararı ile ilgili olarak, "Sözde ileri demokrasinin beşiği ülkelerde, ne yazık ki en temel hak ve özgürlükler fütursuzca katlediliyor." diyerek, şöyle konuştu:

"Bizden, bu tabloya sessiz kalmamızı istiyorlar, köşemize çekilmemizi, adaletsizliğe boyun eğmemizi, çocukların kanları üzerine inşa ettikleri zulüm düzenine rıza göstermemizi bekliyorlar, bizden değerlerimizi ayaklar altına alarak teslimiyet yolunu seçmemizi talep ediyorlar. Kardeşlerim, Müslüman, hele de bu Müslüman Türk ise cesur insandır, bu böyle biline."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz, 'Kim var' diye seslenilince sağına ve soluna bakmadan, fert fert 'Ben varım' diye haykırmayı, hayatının merkezine yerleştirmiş insanlarız. Bizim için zalimin de mazlumun da kim olduğunun önemi yoktur. Tavrımızı muhataplarımızın kimliğine, diline, dinine, gücüne göre değil, haklı mı haksız mı olduğuna bakarak belirleriz. Zalim öz kardeşimiz de olsa, karşısına dikilmekten çekinmeyiz." dedi.

"KUDÜS'Ü ÇOCUK KATİLİ BİR ÜLKENİN İNSAFINA TERK ETMEYECEĞİZ"

Erdoğan, "Trump'ın açıklaması bizim için zaten bir yok hükmündedir. Bunun bir kıymetiharbiyesi yoktur. Orayı başkent olarak ilan etmenizin, büyükelçilik binanızı oraya taşımanızın bizim nezdimizde bir kıymetiharbiyesi yoktur. Yok hükmündedir." şeklinde konuştu.

Erdoğan, "Kudüs bizim gözümüzün nurudur, Kudüs'ü çocuk katili bir ülkenin insafına terk etmeyeceğiz. Kudüs'ü işgal ve yağmadan başka hiçbir değeri olmayan bir devletin vicdanına da bırakmayacağız. Hukuk ve demokrasi içerisinde mücadelemizi kararlı bir şekilde sürdüreceğiz." dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

Türkiye barış ve istikrar için çalıştıkça birileri de savaş çin gayret sarf ediyor.

Birileri İslam dünyasını gözyaşına boğmak için uğraşıyor.

Bizden bu tabloya sessiz kalmamızı, köşeye çekilmemizi istiyorlar, bizden değerlerimizi ayaklar altına alarak teslimiyet yolunu çekmemizi istiyorlar, Müslüman hele de bu insan Türk ise cesur insandır bu böyle biline. Biz kim var diye seslenilince "ben varım" diye haykırmayı hayatının merkezine yerleştirmiş insanlarız.

Trump'ın açıklaması bizim için yok hükmündedir. Orayı başkent olarak ilan etmeniz büyükelçilik binasını oraya taşımanız bizim için yok hükmündedir. Biz beklerdik ki büyük ülkelerin liderler çatışmayı değil barışmayı sağlasınlar.

Putin ile hem bu meseleyi hem de Suriye meselesini etraflıca değerlendireceğiz.

O FOTOĞRAFI YORUMLADI

14 yaşındaki çocuğu bu teröristler bakın ne halde sürüklüyor. Sonra görüştüğümüz bazı İsrailliler; "Ya böyle demeseydiniz..." Ne diyecektik! Ya elimizle müdahale edeceğiz, olmuyorsa dilimizle müdahale edeceğiz, o da olmuyorsa kalbimizle buğz edeceğiz.

"14 yaşındaki çocuğu bu TERÖRİSTLER bakın ne halde sürüklüyor!.." ile ilgili etiketler Erdoğan Sivas